Опубліковано Залишити коментар

Чи можливо заробити дистанційно (фріланс)?

Щоб відповісти на питання, яке поставлене вище, потрібно надати чесні відповіді на декілька підпитань.

По-перше, слід зрозуміти чому саме ви вирішили працювати фріланс:

  • ви залишились без роботи і фріланс для вас є тимчасовим способом заробітку
  • ви вирішили відтепер працювати лише на себе без необхідності виконувати забаганки керівництва та працювати в комфортних для вас умовах вдома
  • ви продовжуєте працювати на основній роботі, але бажаєте підзаробити на фрілансі

По-друге, важлива мета, якої ви прагнете досягти:

  • гроші
  • досвід
  • корисні контакти (замовники, бізнес-партнери, майбутні роботавці, інші фріланс-спеціалісти)

Якщо ви відповіли на два попередні запитання, перейдемо до суті цього посту.

У більшості випадків фрілансери знаходять роботу за допомогою відповідних сайтів (в кінці я надам вам кілька найвідоміших). На “біржах фрілансерів” дуже багато завдань інколи з високими ставками оплати, втім і бажаючих підзаробити там немало. Будьте готові до жорсткої конкуренції, в середньому 20-40 кандидатів для виконання одного завдання.

Вам цікаво, яким чином замовник обирає одного виконавця серед 40 претендентів? Тут все просто і складно одночасно.

Фрілансери, погоджуючись виконати завдання, роблять свою ставку, у якій вказують вартість виконання роботи, час виконання, а також пишуть супровідний текст, пояснюючи, чому саме вони найкращі.
Поряд із кожною пропозицією відображується стисла інформація про фрілансера: ім’я, фото, скільки часу зареєстрований на біржі, кількість виконаних завдань і відгуків (позитивні та негативні), посилання на портфоліо (приклади виконаних завдань).

Тож замовники обирають за відгуками (досвідом), ціною і наявністю виконаних замовлень аналогічного характеру. Інші фактори вливають на вибір менш суттєво.

Чи можливо отримати завдання фрілансеру без досвіду, тобто без відгуків на біржі? Можливо, але дуже не просто.

Найголовніша порада: якомога повніше заповніть свій профіль на біржі, додайте побільше робіт у портфоліо (якщо їх немає взагалі, то зробіть безкоштовно і додайте у портфоліо).
Уважно обміркуйте, у якій сфері ви будете надавати послуги. Найбільше цінуються вузькі спеціалісти. У багатьох галузях занадто багато фрілансерів, тож отримати там перше завдання дуже складно – ви побачите це за кількістю пропозицій своїх послуг щойно почнете проглядати завдання.

Ціни за роботу зазвичай низькі – це стосується вітчизняних фріланс-бірж. Хоча трапляються великі замовлення, але ви розумієте, що отримують їх досвідчені фрілансери. А вам будуть доступні замовлення на 200-500 гривень, та й за них доведеться боротися.
Втім на закордонних сайтах рівень цін значно вище. Наприклад, за 500-гривневе завдання на вітчизняному ресурсі за кордоном заплатять 50-100 доларів. На частині завдань в них навіть діє погодинна оплата, яка стартує з 10 доларів на годину.

Дещо відлякує, що біржі намагається всіляко заробити на фрілансерах (адже нас багато). Готуйтесь до того, що частина послуг біржі буде платна: доступ до преміум-завдань, позначка “підтверждений” тощо. На відміну від “нашої” біржі, іноземна взагалі бере гроші за розміщення ставок на виконання завдань: 10-30 гривень за кожну ставку. Втім новим користувачам нараховують декілька ставок безкоштовно.
Також біржі забирають комісію з оплати у розмірі до 20%

Висновок для роздумів. Фріланс – це дууууже непросто. Не розраховуйте на швидкі або легкі гроші. Може статися, що перші тижні ви взагалі не зможете заробити ні гривні.
І ще раз: ретельно заповніть свій профіль.

І нарешті обіцяні посилання:

Вітчизняна біржа: https://freelancehunt.com/projects?r=3YmoD

Закордонна біржа: https://www.upwork.com/

Якщо ви працюєте фріланс, залишайте ваші коментарі, ваш досвід буде корисним для інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *